Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozásának érdekében ún. sütiket használ.
Hírlevél Facebook

Földfelszíni digitális TV vétel = MinDigTv


MinDig TV
Földfelszíni digitális TV vétel

A világ és vele együtt a "technika" is változik. Ezt a változást élhetjük most át a "digitális átállással".
Ennek lényege, hogy a tervek szerint 2012-ben megszűnt a hagyományos analóg földi sugárzású televíziós műsorszórás, és helyébe a lényegesen több csatorna átvitelére alkalmas digitális technológia lépett. A korábbi, analóg földi sugárzásban országosan három csatornát (M1, TV2 és RTL Klub) lehetett továbbítani, ezeket szoba- vagy tetőantennával, ingyen foghatják a nézők.

A "MinDig TV" névre keresztelt Földi Digitális (DVB-T) szolgáltatás elsősorban annak a 800 ezer háztartásnak kínál alternatívát (a teljes technológia váltásig), akik a földi analóg csatornákat nézték tető- vagy szobaantennával, illetve azoknak, akik már most is előfizetési díj nélküli HD csatornákat szeretnének otthonukba, nyaralójukba.Az analóg technika megszűnése után a MinDig TV továbbra is elsősorban havidíj mentes szolgáltatásként fog a háztartások rendelkezésére állni! Természetes alternatívaként elérhetőek havídíj ellenében vehető csatornák is!
Előnyei:
  • több és új csatornák: az előfizetési díj nélkül elérhető csatornák száma a többszörösére emelkedhet, a tervek szerint népszerű közszolgálati és kereskedelmi csatornák képezik a kínálatot
  • új, fizetős csatornák megjelenése: az előfizetési díj nélkül elérhető csatornákon kívül a digitális földi vétellel a későbbiekben további közkedvelt csatornák vétele is biztosítható
  • kifogástalan, zajmentes kép- és hangminőség: nincs szellemkép, villódzás, színtorzulás
  • a legmodernebb technológia alkalmazásával nagyfelbontású (HD) televíziós adások is elérhetővé válnak
  • kényelmesebb kezelhetőség: elektronikus műsorújság (EPG), mely biztosítja a programválaszték könnyebb átláthatóságát
 
Előfizetési díj mentesen vehető MinDigTv  Tv és Rádió csatornák

A jelenlegi csatornaválaszték:

A MinDig TV a Magyarországon 2008 őszén indult és 2009. december 1-jén kibővülő digitális földi televíziós szolgáltatás, melynek keretében előfizetési díj nélkül elérhető SD és HD minőségű programok vehetők tetőantennás vétellel, kiváló minőségben. A digitális műsorok vételéhez egy jelátalakító berendezésre (DVB-T MPEG-4 HD dekóder) vagy alkalmas TV készülékre, a kódolt műsorok vételéhez előfieztői kártya (Conax) fogadására alkalmas jelátalakító berendezésre vagy TV készülék esetén CI Modulra van szükség.

Jelenleg a szabadon fogható TV kínálat részét 12 csatorna képezi: RTL Klub, TV2, M1 HD, M2 HD, Duna TV HD, Duna World, M4 Sport, M5 HD, FEM3, IZAURA TV, ZENEBUTIK,  valamint a Spektrum HOME programja, kódolt formában pedig a MinDig TV Extra kártyával az alábbi csatornák érhetők el:



Jelenleg a szabadon fogható RÁDIÓ kinálat részét 4 csatorna képezi: az mr1 (Kossuth), mr2 (Petőfi), mr3 (Bartók) és az MKR (Magyar Katolikus Rádió)

További tervek

Az Antenna Hungária tárgyalásokat folytat további csatornákkal is a MinDig TV platformra történő felkerülésükről ezáltal az előfizetési díj nélküli szolgáltatás tovább bővülhet a közeljövőben.
 
MinDigTv vételtechnikai eszközök

Antenna,  kábelezés, dekóder és televíziókészülékek

A szolgáltatáshoz a korábbi analóg műsorok vételéhez használatos legtöbb tetőantenna megfelelő, melyek alkalmasak az UHF frekvenciatartomány vételére. Ha az analóg műsorok vételéhez szélessávú antennát használtak (ilyenek a széles körben elterjedt lepkeantennák és az ún. logper antennák), akkor ezek minden bizonnyal a digitális vételre is alkalmasak lesznek. Ha az analóg antenna keskenysávú vagy csak VHF sáv vételére volt alkalmas (ilyenek például a Yagi antennák), akkor új, szélessávú antenna felszerelésére lehet szükség. Akkor is indokolt lehet új antenna felszerelése, ha a vételi hely a digitális műsort sugárzó adótoronytól távol esik, vagy tereptakarásban (pl. völgyben, épület árnyékában) van. Ilyenkor nagy nyereségű vevőantenna és antennaerősítő használata segíthet.Szervizes szakembereink mérőeszközeinkkel meg tudják mérni, hogy megfelelő-e a jelszint, antennaszerelőink el tudják végezni a szükséges új antenna és egyéb eszözök felszerelését.

A zavartalan vétel jó állapotú tetőantenna és koaxiális kábel szakszerű csatlakoztatása esetén biztosítható.

Szobaantennás vételre akkor van jó esély, ha elég közel lakunk az adóhoz és elég magasan. Az analóg vételi frekvenciákra hangolt antenna közösítő szűrők a digitális vételnél nem alkalmazhatók. A digitális vételnél szűkebb az átmenet a jó minőségű kép és a teljes vételképtelenség között, mint az analógnál, ezért fontos hogy a kültéri eszközök jó állapotban legyenek. Bizonyos településeken az átmeneti időszakban az analóg tévéjelet és a digitális adást eltérő adótorony sugározza, ilyenkor a tetőantennát el kell forgatni, vagy új antenna felszerelésére van szükség. Az adóhálózat öszes adóantennája vízszintes ( H ) polarizációra van tervezve, ezért a jó vételhez vevőoldalon is vízszintes ( H ) polarizációjú vevőantennát kell biztosítani.

Dekóder és televíziókészülékek

Sem a hagyományos katódsugárcsöves (CRT=nagy hátuljú) tévékészülékek, sem az új lapos tv-k (LCD vagy TFT) önmagukban nem alkalmasak a digitális földi jelek vételére. A digitális adások vételéhez egy jelátalakító készülék (DVB-T MPEG-4 HD dekóder) vagy olyan laposképernyős televíziókészülék megvásárlása szükséges, amelybe már beépítésre került ez a jelátalakító (DVB-T MPEG-4 HD tuner). Az ilyen jelátalakítóval nem rendelkező tévékészülékek esetében a dekódert (jelátalakító) az antenna és a televíziókészülék közé kell csatlakoztatni. Egy DVB-T MPEG-4 HD dekóder igénybe vételével a hagyományos (SD megjelenítésre képes) tévékészülékek számára is elérhetővé válnak a műsorok, nem szükséges új televízió beszerzése, a HD-felbontású műsorokat a dekóder automatikusan hagyományos SD felbontásúvá alakítja át. Amennyiben HD minőségben kívánja élvezni a HD-ben sugárzott műsorokat, ehhez a  DVB-T MPEG-4 HD dekóder mellett HD-ready vagy full-HD felbontás megjelenítésére képes televíziókészülékkel kell rendelkeznie vagy  ha DVB-T MPEG-4 HD tunert tartalmazó HD-ready vagy full-HD megjelenítő eszköze ("laposképernyős" tévéje) van vagy azt vásárol nem szükséges különálló DVB-T MPEG-4 HD dekóder . Az MPEG-2 tunert tartalmazó HD ready vagy HD plazma vagy LCD tévékészülékekhez szintén szükség van egy MPEG-4 HD dekóderre.Akármelyik megoldást is választják antenna használata szükséges.

A vétel-előrejelzési számítások hullámterjedési modelleken alapuló, statisztikai becslések, nem vehetik figyelembe a helyi adottságokat (pl. fák, épületek árnyékoló hatása, terepviszonyok). Emiatt előfordulhat, hogy a vétel az előrejelzés ellenére bizonyos települések egyes pontjain nem lehetséges, ilyenkor nagy nyereségű vevőantenna és antennaerősítő használata segíthet. Bizonyos településeken az átmeneti időszakban az analóg tévéjelet és a digitális adást eltérő adótorony sugározza. Ilyenkor a vevőantennát el kell forgatni, vagy új antenna felszerelése válhat szükségessé.

Úgy gondoljuk, hogy nem csak a technikai paraméterek vagy műszaki adatok iránt érdeklődőknek lehet érdekes néhány adat, hanem mindenkinek aki bármely okból érdeklődik az újdoságok iránt! Segítségül a könnyebb megértés érdekében igyekszünk "konyhanyelven" közzé tenni ezeket.A hagyományos Analóg technikával csatornánként egy-egy adás átvitelére volt technikai lehetőség. Ezzel szemben a Földi Digitális technika csatornánként több (de nem korlátlan számú) adás átvitelére is alkalmas, ezért ezeket a csatornákat Multiplexeknek hívják! (Multiplex=egyesített) Az "A", "B", "C", "D", "E" és "F" multiplexekkel felhasználóként nem kell foglalkoznia, úgy a győri mint a kabhegyi adókról mindegyiket kisugározzák, így oldható meg az összes csatorna továbbítása.

AKCIÓK

Kiemelt akciós

és

vételi berendezések
______________


akció
______________

Szerelés, Javítás

Ajánlat kérés
Telepítésre, karbantartásra, javításra

Hibabejelentő

Ügyfélszolgálat

A vásárlás módjai

Havidíjmentes vétel

Havidíjas vétel

WLAN, GPRS, GSM

Ajánlat kérés
Telepítésre, karbantartásra, javításra

Hibabejelentő

Ügyfélszolgálat

A vásárlás módjai